Členské společnosti

Léčivé přípravky od členských společností ČAFF pomáhají pacientům každý den v mnoha terapeutických oblastech. Portfolio zahrnuje onkologii, neurologii, diabetologii, dermatologii, kardiologii či gastroenterologii. Významně také zásobují český trh antibiotiky, léky proti bolesti či léčivy k terapii zánětů, každoročně dodávají pro české pacienty chřipkové vakcíny.

Naše členské společnosti

ACCORD HEALTHCARE je farmaceutická společnost zabývající se vývojem, výrobou a distribucí farmaceutických výrobků ve více než 85 zemích světa. Obchodní činnost zahájila v srpnu 2008 a rychle získala celoevropský dosah. Distribuuje léčivé přípravky, včetně onkologických léků, ve více než 65 evropských zemích.

V České republice působí od roku 2011.


ADAMED je evropská farmaceutická a biotechnologická společnost s více než třicetiletou zkušeností výroby léčiv.

V portfoliu má asi pět set produktů, které jsou dostupné pacientům v 78 zemích světa.

Adamed se zabývá jak hledáním originálních léků, zlepšováním stávajících produktů nebo léčebných metod. Vytváří také vědecko-průmyslová konsorcia s předními univerzitami a vědeckými ústavy.


CELLTRION HEALTHCARE je globální biofarmaceutická společnost, jejíž portfolio se zaměřuje na výrobu inovativních biosimilárních léků a zahrnuje terapeutické oblasti, jako jsou autoimunitní, hematologická či onkologická onemocnění.

Celltrion Healthcare byl založen v roce 2002 a jeho globální síť zahrnuje více než 110 zemí na světě. První biosimilární přípravek společnosti Celltrion Healthcare byl Evropskou agenturou pro léčivé přípravky schválen v roce 2013.

 


DESITIN PHARMA byla založena v Praze v roce 1992 jako dceřiná společnost německé farmaceutické firmy Desitin Arzneimittel GmbH.

V České republice byly postupně registrovány přípravky ze skupiny antiepileptik druhé a třetí generace, antiparkinsonik a antipsychotik.

DESITIN patří mezi nezávislé, středně velké farmaceutické výrobce v Německu.


EGIS je jednou z předních generických farmaceutických společností ve střední a východní Evropě. Paleta produktů společnosti zahrnuje účinné látky, tablety či injekce, ale také galenické (tj. kapalné a polotuhé) přípravky, jež jsou k dispozici celkem v 61 zemích světa.

Významně se Egis zaměřuje na léčbu nemocí kardiovaskulárního a centrálního nervového systému.


EWOPHARMA je pokračovatelem společnosti M.R. Leclerc & Co. založené v roce 1959. Od založení se zaměřuje na otevírání cest na trhy střední a východní Evropy.

V roce 1992 uvedla Ewopharma na trh první vlastní produkty.

V roce 2011 společnost koupila irskou farmaceutickou společnost Newport Pharmaceuticals Ltd.


FRESENIUS KABI je celosvětová zdravotnická společnost, která se specializuje na výrobu a distribuci léčivých přípravků a zdravotnické technologie pro infuzi, transfúzi a klinickou výživu.

Její výrobky a služby slouží k péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty.


RICHTER GEDEON, založena v roce 1901, je specializovaná farmaceutická společnost zaměřená na inovace se sídlem v Maďarsku. Činnosti této nadnárodní společnosti jsou vertikálně integrovány a zahrnují farmaceutickou výrobu, výzkum a vývoj, prodej a marketing.

V osmi výrobních závodech společnost vyrábí více než 200 druhů léčivých přípravků, včetně originálních, generických, biosimilárních a licencovaných léků. Své produkty dodává do více než 50 zemí světa a zaměstnává přes 12 tisíc zaměstnanců. Hlavními pilíři zaměření společnosti jsou poruchy centrální nervové soustavy a ženské zdraví.


GLENMARK PHARMACEUTICALS je celosvětově působící nadnárodní farmaceutická společnost s vlastní výzkumnou a vývojovou základnou.

Má čtrnáct výrobních závodů ve čtyřech zemích a šest R&D center.

V České republice je součástí firmy výrobní ve Vysokém Mýtě, kde probíhá finální balení řady léků a doplňků stravy pro celý region Evropské unie.


KRKA je jednou z předních světových farmaceutických společností. Její léky užívá k léčbě více než 50 milionů pacientů denně na více než 70 trzích.

Společnost se zaměřuje na vývoj vysoce kvalitních generických léčiv vlastní značky, které nabízejí přidanou hodnotu a jsou uváděny na trh pod vlastní značkou společnosti Krka.


MUCOS PHARMA CZ je světový producent kombinovaných enzymových preparátů pro systémovou enzymoterapii a je součástí skupiny Nestlé Health Science založené v roce 2011.

Společně se na českém trhu specializují na klinickou výživu a dodávání volně prodejných léčivých přípravků.

MUCOS Pharma CZ působí na území České republiky a Slovenska.


MEDOCHEMIE byla založena v roce 1976, v České republice bylo zastoupení společnosti založeno v roce 1997.

Společnost aktivně expandovala na rychle se rozvíjející trhy po celém světě – ze základny v Evropské unii na Střední východ, do Afriky, přes východní Evropu až na Dálný východ. Síť partnerských organizací a vlastní zastoupení v různých zemích umožňuje společnosti Medochemie působit ve více než 107 zemích světa. Svoje produkty Medochemie produkty dělí do deset hlavních terapeutických kategorií se zvláštním důrazem na léčbu infekcí, centrálního nervového systému a léčbu kardiovaskulárních onemocnění.


ONCOMED je smluvní vývojová a výrobní organizace se specializací na výrobu cytostatických injekcí pro klinické a komerční použití. Tato vysoce účinná cytotoxická léčiva k boji s rakovinou dodává do celého světa.

Výroba společnosti Oncomed se zaměřuje jak na malé molekuly, tak na inovativnější léky na bázi biomolekul.


POLPHARMA je mezinárodní skupina působící na trzích ve střední a východní Evropě a ve střední Asii. Je globálním farmaceutickým lídrem generických léčiv a jednička na farmaceutickém trhu v Polsku. Od roku 2013 působí také v České republice.

V Polsku a na mezinárodních trzích zaměstnává více než sedm tisíc lidí.


PRO.MED.CS PRAHA je přední česká nezávislá farmaceutická společnost s vlastní vědecko-výzkumnou základnou pro vývoj humánních léčivých přípravků. Specializuje se na výrobu tablet, potahovaných tablet a tobolek, jejichž denní produkce přesahuje dva miliony kusů.

Portfolio zahrnuje zejména gastrointestinální, kardiovaskulární a muskuloskeletální oblasti.


RECKITT BENCKISER je společnost s více než dvousetletou tradicí, působí v šedesáti zemích na šesti kontinentech a celosvětově zaměstnává přes 40 tisíc lidí.

Její portfolio disponuje silnou základnou volně prodejných léčivých přípravků, jako jsou antiseptický sprej Dettol, pastilky Strepsils či sirup pro děti Nurofen.

 


SANDOZ je globálním leaderem v oboru generických farmaceutik a biosimilars a divizí společnosti Novartis Group. Portfolio produktů vedou biologicky podobné léčivé přípravky, které představují špičku inovativních nepatentovaných léků, jakož i generická antibiotika, která jsou základem globálního systému zdravotní péče.


STADA PHARMA CZ je součástí nadnárodního holdingu STADA Arzneimittel AG, jehož historie se datuje od roku 1895.

STADA nabízí pacientům více než 200 produktů – především léky vázané na lékařský předpis a volně prodejné léky.

Portfolio společnosti zahrnuje i potraviny pro zvláštní lékařské účely, zdravotnické prostředky, doplňky stravy a opalovací kosmetiku.


TEVA PHARMACEUTICALS je předním výrobcem generických léčiv v Evropě, v jejímž portfoliu jsou zastoupeny také originální a biofarmaceutické přípravky: zahrnují centrální nervový systém a léčbu bolesti (včetně migrény), respirační onemocnění a onkologii.

Společnost Teva dodává na trh široké portfolio léků na předpis, volně prodejných léků a potravních doplňků.


ÚJV ŘEŽ poskytuje širokou škálu služeb zahrnujících především projektové a inženýrské činnosti v oblasti energetiky, průmyslu a zdravotnictví.

V oblasti nukleární medicíny se zabývá vývojem, výrobou, distribucí radiofarmak a výstavbou i provozem center pro pozitronovou emisní tomografii (PET).

Radiofarmaka jsou moderní přípravky, pomocí kterých lze rychle a bezpečně diagnostikovat nádorové onemocnění a správně nasměřovat jeho léčbu. ÚJV Řež je největším českým výrobcem radiofarmak.


VIATRIS nabízí široké spektrum léčivých přípravků, a to jak originálních, tak generických, včetně portfolia biosimilárních léků a volně prodejných přípravků. V současné době dodává vysoce kvalitní léky pacientům ve více než 165 zemích světa.

Společnost vznikla v listopadu 2020 spojením společnosti Mylan a dceřiné společnosti Pfizer Upjohn.


VÚAB je tradiční český farmaceutický výrobce, jenž disponuje výrobními závody v Roztokách u Prahy a v Brně. Společnost byla založená již v roce 1949 a její portfolio zahrnuje například produkci suchých injekcí ve formě prášku či výrobu cytostatických látek používaných při léčbě nádorových onemocnění.

VÚAB je součástí významné průmyslové skupiny SAFICHEM GROUP.


ZENTIVA je globální farmaceutická společnost, jež zajišťuje dodávky vysoce kvalitních a cenově dostupných léků na předpis a volně prodejných léků pro více než 100 milionů pacientů v Evropě i v dalších oblastech.

Disponuje výrobními závody v Praze, Bukurešti a Anklešvaru a nejmodernějším výzkumným a vývojovým centrem.


Naše členské společnosti s výrobou v ČR