O ČAFF

Česká asociace farmaceutických firem sdružuje hlavní výrobce a dodavatele generických a biosimilárních léků v Česku, včetně domácích výrobců léčiv. Reprezentuje farmaceutický průmysl u nás a podporuje jeho společenské postavení a rozvoj.

Jsme členem evropské asociace farmaceutických firem Medicines for Europe, jež zaštituje společnosti z našeho oboru z celé Evropy. Díky tomu zajišťujeme vazbu České republiky na evropský farmaceutický průmysl, evropskou legislativu a lékovou regulaci. Patříme také do členské sítě Hospodářské komory ČR a Unie zaměstnavatelských svazů ČR.

Členské společnosti ČAFF zaměstnávají více než 4 400 lidí a na český trh dodají asi 75 milionů balení léků ročně v hodnotě necelých 13 miliard.

Naše vedení

ČAFF zastupuje výkonný ředitel Filip Vrubel.

Je jedním z nejvýznamnějších expertů na lékovou politiku, zdravotnické a farmaceutické právo u nás.

Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Čtyři roky strávil v mezinárodní advokátní kanceláři Deloitte Legal. Několik let působil na Ministerstvu zdravotnictví ČR, kde se věnoval hlavně oblasti dostupnosti léčiv pro pacienty, lékovému záznamu pacienta, nadstavbovým funkcionalitám eReceptu či úpravě systému regulace cen a úhrad léčiv.

2018–2020 – náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha

2014–2018 – zdravotnický expert Deloitte, právní poradenství Deloitte Legal

2013–2014 – první náměstek ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) 

2009–2012 – ředitel odboru farmacie na Ministerstvu zdravotnictví ČR

Statutárním orgánem ČAFF je představenstvo, jehož předsedou byl zvolen Jiří Hanzlík, ředitel společnosti Sandoz pro Českou republiku.

Místopředsedou je Jiří Havránek, viceprezident společnosti Glenmark Pharmaceuticals pro business development Europe.

Naši partneři