O ČAFF

Česká asociace farmaceutických firem sdružuje hlavní výrobce a dodavatele generických a biosimilárních léků v České republice, včetně domácích výrobců léčiv. Reprezentuje farmaceutický průmysl u nás a podporuje jeho společenské postavení a rozvoj.

Jsme členem evropské asociace farmaceutických firem Medicines for Europe, jež zaštiťuje společnosti z našeho oboru z celé Evropy. Díky tomu zajišťujeme vazbu Česka na evropský farmaceutický průmysl, evropskou legislativu a lékovou regulaci. Patříme do členské sítě Hospodářské komory ČR a Unie zaměstnavatelských svazů ČR.

Členské společnosti ČAFF zaměstnávají více než 4 400 lidí a na český trh dodají asi 117 milionů balení léků ročně v hodnotě 21 miliard.

FILIP VRUBEL – výkonný ředitel

Českou asociaci farmaceutických firem zastupuje významný expert na lékovou politiku, zdravotnické a farmaceutické právo Filip Vrubel.

Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Čtyři roky strávil v mezinárodní advokátní kanceláři Deloitte Legal. Několik let působil na Ministerstvu zdravotnictví ČR, kde se věnoval hlavně oblasti dostupnosti léčiv pro pacienty, lékovému záznamu pacienta, nadstavbovým funkcionalitám eReceptu či úpravě systému regulace cen a úhrad léčiv.

2018–2020 – náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha

2014–2018 – zdravotnický expert, právní poradenství Deloitte Legal

2013–2014 – první náměstek ředitele SÚKL

2009–2012 – ředitel odboru farmacie na MZČR


    NAŠI PARTNEŘI